Perimetrická ochrana - Perimetria

Perimetria je vonkajšia obvodová ochrana areálu pred vstupom nepovolaných osôb.

Perimetria

Perimetria je vonkajšia obvodová ochrana areálu pred vstupom nepovolaných osôb.

Je to špeciálna aplikácia technických, elektronických, poprípade elektronicko-mechanických vonkajších zabezpečovacích systémov, ktorých úlohou je zachytiť prípadného páchateľa ešte predtým ako začne páchať trestnú činnosť v strážených priestoroch.

Pretože prakticky nie je možné strážiť celú plochu pozemku, využíva sa stráženie určitých koridorov, spravidla lineárnych, na obvode chráneného pozemku. Dôležitou požiadavkou na časti vonkajšej perimetrickej ochrany je nezávislosť funkcie na klimatických podmienkach.

V dnešnej dobe sa používa celý rad prvkov pre montáž týchto systémov. Vždy je dôležité dobre zvoliť systém pre konkrétne podmienky. Perimetrická ochrana je dôležitá súčasť zabezpečenie rozsiahlych areálov.

Na pletivo plota sa pripevní špeciálny detekčný kábel, ktorý prevádza mechanické namáhanie a záchvevy plotu na elektrický signál, spracovávaný vyhodnocovacia jednotkou.

Tá odfiltruje bežné rušenia a vyhlási poplach pri podliezanie, preliezanie alebo prestrihávanie plotu.Podmienkou pre použitie tejto signalizácie je dokonale vypnuté plotové pletivo. Plané poplachy môže u tohto spôsobu zabezpečenia spôsobovať silný dážď,krupobitie, silný vietor a prítomnosť zveri.

Infračervené závory

Infračervené závory sú umiestnené na pevne zabudovaných stĺpcoch a vytvára medzi vysielacej a prijímacej jednotkou neviditeľný lúč alebo rad lúčov nad sebou. Pri prerušení lúča dôjde k poplachu.

Vysielač s prijímačom musí byť umiestnený na priamu viditeľnosť, takže pri inštalácii infračervených závor pre stráženie pozemkov je nutné prihliadať k úpravám terénu a výsadbe rastlín. Nevýhodou závor je vysoký počet planých poplachov, spôsobených hmlou, padajúcim snehom alebo pohybom zvierat.

Mikrovlnné bariéry

Rovnako ako u infračervené závory tvorí mikrovlnnú bariéru vysielaciu a prijímaciu časť. Na rozdiel od závory však bariéra vytvára ucelené ochranné pole doutníkovitého tvaru, ktorého rozmery a dosah sú dané konfiguráciou bariéry.

Ochranné pole zaručuje veľmi kvalitný stráženia záujmového priestoru au kvalitných mikrovlnných bariér je možné nastaviť veľkosť predmetu, na ktorý systém reaguje vyhlásením poplachu. Mikrovlnné bariéry nájdu uplatnenie nielen pre ochranu pozemkov, ale strážiť aj vstup na balkóny a terasy, preliezaniu stien, vniknutí na ploché strechy objektov a podobne.

Aj tu je nutná priama viditeľnosť medzi vysielačom a prijímačom a v zabezpečenom koridoru by nemali byť pohybujúce sa predmety, trávy, kríky alebo konáre stromov, ktoré by sa mohli stať zdrojom planých poplachov

Zemné detekčné káble

Zemné detekčné káble sú zrejme najspoľahlivejším ochranným systémom pre vonkajšie použitie. Bohužiaľ aj najdrahším. V určitej hĺbke pod povrchom zeme je uložený špeciálny detekčný kábel, ktorý okolo seba vytvára niekoľko metrov široké detekčné pole a vyhodnocuje jeho zmeny.

Rovnako ako u mikrovlnnej bariéry, aj tu sa nechá nastaviť minimálnu veľkosť objektu, ktorý vyvolá poplach. Zemné káble majú celý rad výhod. Majú vysokú mieru spoľahlivosti, na rozdiel od ostatných ochranných systémov nie sú vidieť, plynulo kopírujú všetky výškové nerovnosti a strážený koridor sa nemusí skladať z priamok.

Naše úspechy v číslach

238

Klientov

895

Kamier

79

Smart Home

Referencie

Sme radi, že medzi našich klientov patria mimo iných, aj tieto významné spoločnosti

Kontakty


 • Suntech s.r.o.
 • Mostová 381

  Partizánske 958 01
 • IČ: 50352024
 • IČ DPH: SK2120312788

Kontakty


 • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 • Technická podpora

  +421 905 700 444

Kontakty


 • Servis CCTV a Alarmov

  +421 907 750 093


Vytvorila digitálna agentúra MW Media www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu