Siete

Optická a metalická kabeláž.

Pojmom štruktúrovaná kabeláž označujeme súhrn noriem riešenií káblových rozvodov.Tieto normy sa v dôsledku dynamického vývoja v technológii kabeláže rýchlo menia a dopĺňajú.

Metalická kabeláž

Napriek častej aktualizácie týchto noriem je nutné ich dodržiavať. Ide hlavne o dodržanie maximálnej povolenej dĺžky, typu a parametrov káblov a príslušných pasívnych prvkov.

Štruktúrovaná kabeláž tvorí základný prvok infraštruktúry lokálnych počítačových sietí - LAN, nevyhnutný pre všetky moderné priemyselné stavby, obchodné a kongresové centrá, administratívne budovy, bankové domy, školy a pod.

Štruktúrovaná kabeláž tvorí základný prvok infraštruktúry lokálnych počítačových sietí - LAN, nevyhnutný pre všetky moderné priemyselné stavby, obchodné a kongresové centrá, administratívne budovy, bankové domy, školy a pod. V súčasnej dobe predstavuje najdôležitejšie komunikačné prostredie pre prenos dát, hlasu, prípadne obrazu. Vzhľadom k svojej univerzálnosti a flexibilite je využiteľná pre najrôznejšie telekomunikačné systémy a služby.

Jej prednosťou je jednoduché prispôsobenie zmenám. Užívateľ si môže ľubovoľne zvoliť, ktoré prípojné miesto (telekomunikačná zásuvku) bude na akú službu využívať. Rovnako môže kedykoľvek svoje rozhodnutie zmeniť a službu predefinovať v rozvádzači jednoduchou zmenou v prepojovacom poli. Skôr používané samostatné káblové rozvody sú tak nahradené jediným, univerzálnym systémom. Rýchlosť prenosu informácií po tomto zariadení môže byť od 100 Mbit/s až po niekoľko desiatok Gbit/s.

Hlavnou výhodou týchto systémov je že pri ich použití zaniká potreba ťahať separátnu kabeláž pre každú technológiu.Použije sa jeden typ kábla po ktorom je možné preniesť hlas (telefón), dáta (PC,switch, router), obraz (TV). Ak sa preruší jeden kábel, má to vplyv len na činnosť stanice pripojené k danému kábla, na činnosť ostatných staníc nemá táto závada vplyv.

Optická kabeláž

Optická kabeláž je súhrn sklenených alebo plastových vlákien, ktoré prostredníctvom svetla prenášajú signály. Kabeláž sú široko využívané v komunikáciách, kde umožňujú prenos na dlhšie vzdialenosti a pri vyšších prenosových rýchlostiach dát než iné formy komunikácie.

Pri výbere optickej kabeláže je potrebné zohľadniť požadovanú prenosovú rýchlosť, ktorú je treba preklenúť (najdlhší segment).

Ponúkame Vám inštaláciú optickej kabeláže spĺňajúcej normu ISO/IEC 11 801.

Univerzálne distribučné káble s tesnou sekundárnou ochranou a s bezhalogénovým oheň retardujúcim plášťom Káble pre zafukovanie a zaťahovanie s voľnou sekundárnou ochranou (central loose tube a multi loose tube) Káble s pancierom odolné voči mechanickému poškodeniu, korózíi, vlhkosti a drobným hlodavcom

Referencie

Sme radi, že medzi našich klientov patria mimo iných, aj tieto významné spoločnosti

Kontakty


 • Suntech s.r.o.
 • Mostová 381

  Partizánske 958 01
 • IČ: 50352024
 • IČ DPH: SK2120312788

Kontakty


 • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 • Technická podpora

  +421 905 700 444

Kontakty


 • Servis CCTV a Alarmov

  +421 907 750 093


Vytvorila digitálna agentúra MW Media www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu